Centrum Językowe UEK w Krakowie

Kontakt »

Podstawowe informacje dotyczące lektoratów i kwalifikacji do grup językowych

  • Na studiach stacjonarnych I stopnia (z wyjątkiem Prawa) obowiązuje nauka dwóch języków obcych . Na studiach niestacjonarnych I stopnia (z wyjątkiem Logistyki Międzynarodowej) obowiązuje nauka jednego języka obcego. Aby zakwalifikować się do grupy językowej KONIECZNE jest wykonanie testu kwalifikacyjnego, który dostępny jest dla wszystkich przyjętych na studia po zalogowaniu się do Wirtualnego Dziekanatu. Tam również znajduje się link do testu i szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu jego wykonania.

_____________________________________________________________________________

 

 UWAGA! Nie prowadzimy lektoratów z języka angielskiego na poziomie A1 i A2 (grupy A2 funkcjonują jedynie dla osób powtarzających język)

 

_____________________________________________________________________________

 

  • Na studiach stacjonarnych II stopnia obowiązuje nauka jednego języka obcego w dwóch semestrach w wymiarze 30 godz./semestr, zakończona zaliczeniem (z wyjątkiem wydziału Finansów/egzamin po drugim semestrze). 

 

  • Na studiach niestacjonarnych II stopnia obowiązuje nauka  jednego  języka obcego w dwóch  semestrach  w wymiarze 18 godz./semestr,  zakończona zaliczeniem (z wyjątkiem wydziału Finansów). Aby zakwalifikować się do grupy językowej KONIECZNE jest dokonanie wyboru języka wraz z określeniem poziomu zaawansowania poprzez wypełnienie formularza, który dostępny jest dla wszystkich przyjętych na studia po zalogowaniu się do Wirtualnego Dziekanatu. Tam również znajduje się link do formularza i szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu jego wykonania.

__________________________________________________________________________________________________________________

Studenci chcący wybrać język polski jako obcy:

 

Kandydaci przyjeżdżający do Polski na studia stacjonarne II stopnia proszeni są o zapisywanie się do grup na poziomie B1+.

Osoby, które ukończyły studia licencjackie na UEK proszone są o wybór grupy na poziomie B2+.

___________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Przydział do grup językowych uzależniony jest od terminu wykonania testu. Im wcześniej rozwiążesz test, tym większe są szanse, że znajdziesz się w grupach językowych twojego pierwszego wyboru.

« powrót